Ingezonden door De Redactie / Iedereen is hier welkom, een zoete inval is het zeker. Zo blijkt als we van de redactie van www.glind.nl aan een tafel in bistro ONS zitten en het interview met “ONS” voor de website regelmatig onderbroken wordt door de telefoon, binnenlopende toeristen, dorpsbewoners, kinderen, medewerkers van de Rudolphstichting en wandelaars die iets willen kopen. Iedereen wordt gastvrij ontvangen en met enthousiasme geholpen! We zien met eigen ogen: “iedereen is welkom bij ONS”.
En met “ONS” bedoelen we dan de pachters Michael en Erna de Wit, die sinds juli 2018 Bistro-Grand Café-zalencentrum-cateringbedrijf ONS runnen in Glindster. Michael is vandaag alleen. Erna kan helaas niet bij het interview zijn, want zij is thuis bij hun dochtertje die griep heeft. Michael en Erna zijn beide 41 jaar en inmiddels alweer 10 jaar getrouwd. Hun dochtertje Lily is 8 jaar en zoontje Dorian is 3 jaar. Met zijn vieren wonen ze in De Glind op de Geleijnsestraat 4.
Op de vragen: wie ben je? Waar kom je vandaan? en Hoe zijn jullie zo in De Glind verzeild geraakt? komt een verrassend relaas dat wij graag met jullie willen delen.
Michael is geboren in Seedorf en omdat zijn vader militair was, verhuisden ze vaak; van Seedorf naar Den Bosch, terug naar Duitsland en weer naar Drunen in Nederland. Hij ging op zijn 18e jaar op zichzelf wonen in Vlijmen en wist niet goed wat hij wilde gaan doen. Hij volgde de opleiding middelbare Hotelschool en de opleiding Detailhandel en werd discotheekmanager in Nieuwcuyk.
Toen zijn vader op een keer thuiskwam van een uitzending naar Bosnië en vertelde over een soort militaire huiskamer (European Christian Home Organisation for the Services (ECHOS)) in het kamp en dat de aanwezigheid van deze “huiskamer” hem op de been had gehouden, omdat het een soort veilig rustpunt was in alle ellende, had Michael “zijn roeping” gevonden. Hij ging werken voor Defensie en binnen 3 weken zat hij in Irak en maakte hij in de keuken met 100 man wel 9000 maaltijden per dag. Hier heeft hij ook zijn meisje Erna, die daar kok was, leren kennen vertelt Michael.
Michael is 5 jaar uitgezonden geweest in Irak en Afghanistan. Het was een heftige periode waarin ze veel van dichtbij hebben meegemaakt en daarom hebben Michael en Erna wel wat hulp gehad om in Nederland weer een beetje te kunnen aarden. Want, langzaamaan groeide toch het idee om samen iets voor henzelf te beginnen. Een soort “huiskamerbedrijf” in Nederland. En zo werden ze eerst beheerders van een watersportvereniging in Reeuwijk en zagen ze later een advertentie voorbij komen waarin nieuwe uitbaters voor een horecaonderneming in Glindster werden gezocht. Toen Michael en Erna een kijkje kwamen nemen op de Opendorpdag in 2018 voelden ze meteen een klik met De Glind en werd het besluit genomen.
Nu nog relatief onbekend in de zorgwereld, maar wel met het idee om de jeugd een (werk)plek en een helpende hand te bieden, zijn ze nu ook een logeerhuis begonnen en volgt Michael een thuisstudie Pedagogisch medewerker in zijn vrije tijd.
Intussen heeft bistro ONS ook een koersverandering ondergaan. Er is nu, na een aantal maanden veel open te zijn, een duidelijker idee ontstaan van wat de wensen zijn en wat de doelgroep is. Michael en Erna weten beter hoe zij hun bedrijf willen runnen en uitbreiden. Van een bistro met een algemene kaart zijn ze nu meer een huiskamer geworden met een voetbaltafel, een schepijsvitrine en een pooltafel, maar wel met een kaart met specifieke Bosnische gerechten erop. Erna komt oorspronkelijk uit Bosnië en maakt veel van deze gerechten zelf. Vanaf eind mei gaan ze de naam Grand Café ONS als officiële bedrijfsnaam voor al hun activiteiten voeren. Onveranderd blijft dat iedereen welkom is.
Michael vindt ook nog tijd voor een hobby. Een beetje klussen aan (waterski)bootjes vindt hij leuk. “Lekker met het verstand op nul en met de handjes bezig zijn”, zo zegt hij zelf. En dit komt goed van pas omdat hij twee scooters aan het repareren is. Op deze scooters kunnen vanaf juni 2019 de gerechten op vrijdag, zaterdag en zondag rondgebracht worden, die besteld zijn via www.thuisbezorgd.nl .
Mooi nieuws is ook dat er een contract afgesloten is met www.fietsnetwerk.nl. Op deze website zijn drie nieuwe fietsroutes opgenomen, die beginnen en eindigen in Grand Café ONS in De Glind. De Paas Brunch en de Koningsdag BBQ waren een succes, er worden veel tafeltjes geboekt en de verhuur van de zalen aan partijen van buitenaf loopt goed. Het zal nu zeker nog wat drukker gaan worden.
Naast gastvrijheid vinden Michael en Erna een huiskamergevoel ook heel belangrijk. De jeugd is welkom om in de bediening mee te helpen. Door een huiskamersfeer te creëren, kunnen de jongeren op hun eigen niveau meehelpen. Aan de bezoekers wordt zo duidelijk gemaakt dat de verwachtingen ten aanzien van het gastheerschap laagdrempelig zijn.
Hun wens is dan ook dat in de toekomst Grand Café ONS zo goed zal gaan lopen, dat ze (uitstromende) jeugd in vaste dienst kunnen gaan aannemen. Michael en Erna dromen er samen eigenlijk van dat hun bedrijf zo goed zal lopen dat het personeel het Grand Café draait en dat zijzelf een gezinshuis kunnen gaan beginnen.
Voor wat betreft het wonen in De Glind voelen zij zich al heel erg thuis in ons mooie dorpje. Wel zouden zij, en dat past mooi bij hun slogan “iedereen is welkom”, willen insteken op meer laagdrempeligheid, kortere lijnen en informelere contacten.
“Vooral het samenzijn en het in gesprek zijn met alle diverse bewoners in De Glind kan leiden tot meer verbinding.”, zegt Michael. “ Erna en ik zijn zeer bereid om ons steentje hierin bij te dragen door dit, waar gewenst, te faciliteren en roepen iedereen op met een goed idee om dit met ons te komen bespreken. De deur staat open!”
Geef een reactie